Odlično otvaranje sezone na stazi naših takmičara. Na danas održanom prvenstvu BiH za starije pionire/ke u Zenici naši takmičari su osvojili 10 medalja. Aleksa Ilić je postao prvak BiH na 100m, a zlatu sa stotke je dodao i dva srebra, sa trke na 300m i štafete 4x100m. Dvije medalje osvojio je naša bacač Aleksandar Kovačević. Aleksandar je osvojio zlato ličnim rekordom u bacanju kugle (15.25), a bronzu je osvojio u bacanju diska. Prvaci BiH postali su Sandro Ćorić ličnim rekordom na 600m (1.31,16), dok je Oleg Galić postao prvak BiH na 2000m takođe ličnim rekordom (6.04,34). Na najdužoj dionici u ženskoj kategoriji na 2000m do zlata je došla naša takmičarka Ena Mijić. Srebrenim medaljama su se okitili naši članovi: Srđan Đaković koji je bio drugi na 2000m, Ivana Mirković koja je bila druga na 600m kao i muška štafeta 4x100m u sastavu: Aleksa Ilić, Sandro Ćorić, Srđan Đaković i Oleg Galić.

Pored naših mlađih članova danas su uspješni bili i naši dugoprugaši. Srđan Samardžić je ostvario pobjedu na polumaratonu ”Gradiška 2017” održanom danas u Gradišci. Na istom takmičenju naša takmičarka Jelena Kosić je osvojila srebrenu medalju.

Čestitamo našim takmičarima na postignutim rezultatima i plasmanima.