Još jedan uspješan vikend je za nama. Juče su naši takmičari nastupali na dva takmičenja. U prijepodnevnom terminu u Sarajevu je održan polumaraton koji je ujedno bio i prvenstvo BiH u polumaratonu. Naš najbolji dugoprugaš Srđan Samardžić je opravdao ulogu favorita i osvojio titulu prvaka BiH u polumaratonu za 2016 godinu. Srđan je u ukupnom poredku bio 3 iza dvojice mađara. Naša takmičarka Jelena Kosić je osvojila 2 mjesto na prvenstvu BiH, a ukupno četvrto mjesto. Ovim plasmanima naši takmičari su izborili učešće na prvenstvu Balkana u polumaratonu koje će se održati u Podgorici.

U popodnevnom terminu je održan ”11. atletski miting Bože Gagro” u Čitluku gdje su uspječno nastupili i naši takmičari. Marija Mršić je osvojila zlatnu medalju u trci na 300m u konkurenciji cicibanki, a zlatom se okitio i naš stariji pionir Aleksandar Kovačević u bacanju kugle. Srebrene medalje su osvojili Nika Popić na 300m u konkurenciji cicibanki i Nikanor Stojković u troskoku kod juniora. Do bronzanih odličja su došli Kristijan Roljić u skoku udalj u konkurenciji cicibana i Ivana Mirković kod mlađih pionirki u trci na 600m. Od naših takmičara učestvovala je i Ivana Ljubojević u skoku udalj.

Sve čestitke našim takmičarima na ostvarenim plasmanima.